Sportovní a rekondiční masáž Světlá
Je vhodná k posílení organismu, k upevnění fyzického a duševního zdraví, zlepšení výkonnosti a doléčování některých chorobných a poúrazových stavů.
Masáž je nejstarší a nejúčinnější procedura k odstranění zdravotních a psychických problémů jako jsou migrény, bolesti pohybového aparátu, únava, stres, deprese, ale působí příznivě i na pokožku ke zmírnění tvorby vrásek a obnovení její pevnosti a pružnosti .
Pracuji pouze s kvalitními rostlinnými oleji lisovanými za studena, které mají výborné výživné a regenerační účinky, jež jsou v kombinaci s bylinnými silicemi vhodné pro aromaterapii.
Sportovní rekondiční masáž regeneruje unavené svaly, uvolňuje svalové spazmy.
Masáže obecně zaujímají velice důležité místo, mezi prostředky oživující tělesné orgány, zejména pokožku. Masáž zpomaluje proces stárnutí a velice příjemným způsobem osvěžuje a oživuje tělo.
Sportovní a rekondiční masáže spadají do kategorie klasických masáží, které se zaměřují především na masírování svalů nejvíce zatěžovaných partií těla, jako jsou záda a svaly nohou, ale samozřejmě se věnují i celému tělu. Sportovní a rekondiční masáže nabízejí kromě udržení tělesné kondice také zlepšení celkového vzhledu a účinný boj proti fyzické i psychické únavě. Aktivně se také podílejí na regeneraci pohybového aparátu po úrazech, onemocněních či jen velké fyzické námaze.
Výrazný vliv sportovní masáže na psychiku člověka
Výrazný je jejich vliv na psychiku člověka, kterou zbavují nahromaděného napětí a důsledků stresu.
- napomáhají regeneraci svalstva a tkání
- zvyšují prokrvení kůže a odstranění odumřelých částí
- podporují lymfatický a cévní systém systému v odplavování toxinů·mírní bolesti pohybového aparátu a zlepšují jeho výkonnost
- zbavují pocitů ztuhlosti
Sportovní nebo rekondiční masáž je souborem uspořádaných hmatů, které sportovci pomáhají zbavit se únavy po sportovním výkonu nebo jej na něj připravit tak aby jej zvládl v co nejlepší formě.
Sportovní masáž má sportovce připravit nejen fyzicky, ale i psychicky na daný výkon.
Komplexní regenerace má totiž velký vliv na pozitivní ovlivnění výkonu, zdatnosti, regeneraci a také na dosažení maximálního možného výkonu.
V případě sportovců dochází k daleko větší únavě než u běžné populace, a to hlavně z toho důvodu , že jejich tréninkový i závodní výkon se často pohybuje na hranici metabolických i psychických možností. Snaha po dosažení maximálních výkonů vyžaduje také důkladnější a důslednější přístup k regeneraci sil.
Mechanický účinek
- spočívá v podpoře návratu žilní krve a mízy z periferie do oběhového centra.
Biomechanický účinek
- způsobuje zčervenání kůže na místech, na kterých provádíme např. tepání nebo intenzivní hnětení. Podkladem pro zčervenání je rozšíření krevních vlásečnic a drobných cév v kůži.
Ani mechanický a biochemický účinek není jediný. Ze zkušenosti byly známy takové účinky některých hmatů, které nelze vyložit mechanickým ani biochemickým působením. Jsou to ty účinky, které nastupují okamžitě a to na vzdáleném místě.
Reflexní účinek
- jedná se o reakce organismu k nimž dochází i v značně vzdálených místech od místa podráždění díky odstředivé dráze reflexního oblouku.
Všechny tři uvedené typy účinků masáže tedy probíhají při masáži současně popřípadě střídavě.